Templates by BIGtheme NET
Anasayfa / Konu Dışı / Android 7 Nougat

Android 7 Nougat

Teknoloji her gün gelişiyor ve bu gelişim her geçen gün yeni telefonların piyasaya çıkmasına sebep oluyor. Telefonlar gelişirken kullanılan işletim sistemleri yetersiz kalıyor.  Buda işletim sistemlerinin de güncellemesini sağlıyor. Bu yazımda android işletim sisteminin son sürümü olan android 7 Nougat ın getirdiği özellikleri anlatacağım.

Daha güzel mesajlaşmalar

İlk olarak android telefonların temel sıkıntısı olan dil sorunu bu sürümle tamamen çözüldü ve bunun yanında mesajlaşmalarda çok fazla kullandığımız emojilere yenileri eklendi. Bu android sürümde tam 1500 emoji bulunmaktadır ve arka plan olarak kullanabileceğimiz 72 resimde güncelle ile gelmiş oldu.

Farklı işleri aynı anda yapmak

Üst sekment telefonlarda olan çift pencere modu bu güncellemeyi alan tüm telefonlara da gelmiş bulunmaktan hemde daha hızlı ve stabil şekilde kullanılabilmektedir.

aqÜst düzey grafik deneyimleri

Piyasaya yeni çıkarılan telefonları bildiğiniz üzere son teknoloji kullanıyor bu da üst düzey bir grafik işlemciler demek ama eski android sürümleri bu grafiklerin hakkını pek verdirmiyor. Bu android sürümle grafikler hakkını daha fazla veriyor ve akıcı bir oyun performansını bize sunuyor.

 

 

Gerçekçi sanal dünya

Gelen sürümle daydreem ile daha iyi VR keyfini çıkaracağız ve bu demek oluyor ki sanal gerçeklik gözlüğü kullanımı daha rahat olacak ve sanal dünyada eşsiz maceralar bizi bekliyor olacak.

 

Daha fazla tasarruf1360056272_android-batarya-pil

Android telefonların temel sıkıntısı şarj sorunu olduğunu hepimiz biliyoruz bunun sebebinin telefonlarımızın güçlü işlemcilerin aşırı güç tüketmesi ama android 7 ile etkili bir güç tasarruf yöntemi geliyor.  Bu güç tasarrufu kendiliğinden devreye giriyor nasıl mı ? cihaz hareket halindeyken çantanızda ya da cebinizdeyken telefon kendiliğinden güç tasarrufuna gidiyor bu da uzun bir batarya ömrünü bize sunuyor.

Bu sürüm güç tasarrufu yaptığı gibi aynı anda da internetten de tasarruf yapmanızı sağlar ve arka planda çalışan uygulamalara internet erişimi vermez ve böylece sürekli veriyi açıp kapatmanın da önüne geçmiş olur.

 

Kişileştirme de devrim

Android 7 aynı zamanda telefonu kişileştirme de de bizim için yeni özellikler getiriyor hızlı bildirimlere erişme, simgeleri değiştirme, simgeleri boyutlandırma gibi özellikleri artık bizim ayarlamamızı sağlıyor.

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*