Templates by BIGtheme NET
Anasayfa / Konu Dışı / Biliyormuydunuz / İnsanlar Dünyanın Neresinde Yaşıyor ?

İnsanlar Dünyanın Neresinde Yaşıyor ?

  İnsanlar Dünyanın içinde mi yoksa dışında mı yaşıyorlar? Çok tartışmalı bir soru olan bu sorunun cevabı şöyledir ki ;

İnsanlar Dünyanın dışında yaşıyorlar . Fakat etrafımızı Atmosfer denilen gaz tabakası kapladığı için, dünyanın dışında yaşadığımızı düşünebiliriz, veya gündüz vakti uzay görmediğimiz için içinde yaşadığımızı düşünebiliriz.

Dünya yaradılış bakımından insanların yaşamına uygun şekilde ayarlanmıştır: Madenler, bitki örtüleri, ağaçlar, bitkiler, hayvanlar bakımından insanlara sunulur. Dünyanın dışında yaşadığımız gibi uzayda yer çekimi olmadığından belli bir sabit noktada kalmaktayız.

Dünya insanların yaşayabileceği  bir şekilde dizayn edilmiştir.Dünya bir çok maden ve katı cisimden oluşan bir yapıya sahiptir. Dünya bir balon gibi içi boş bir yapıda olmadığı için içinde de yaşama gibi bir durum söz konusu değildir.

EĞER İÇİNDE YAŞASAYDIK NE OLURDU?

Dünyanın içinde yaşasak diye bir düşünce olamaz. Çünkü;

dünyanın içerisinde bazı katmanlar vardır. (Atmosfer, Hidrosfer, Litosfer, Pirosfer ve Barisfer )Bu nedenle onları kırıp içine girebilmemiz  mümkün değildir. Aynı zamanda girsek bile basınçtan dolayı dünyada yaşamımızı sürdüremeyiz.

İnsanlar yaşamlarını sürdürebilmesi için bazı kaynaklara ve oksijene ihtiyacı vardır. Bu oksijen ve kaynaklar yaradılış bakımından, bize uygun olan dünyada bulunur.
BU NEDENLE DÜNYAMIZIN KIYMETİNİ BİLİP ÇEVRE KİRLİLİĞİNE SEBEP OLMAMALIYIZ.UNUTMAYIN! DÜNYA BÜTÜN CANLILARINDIR.

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.