Templates by BIGtheme NET
Anasayfa / Konu Dışı / Karşılaştırmalar / Bebekler için en sağlıklı peynir

Bebekler için en sağlıklı peynir

Bebeğinize kahvaltısında peynir yedirmeye başladıysanız, Bebeğime hangi peyniri yedirebilirim ? Hangi marka peynir bebeklere daha uygun ?, inek peynirimi keçi peynirimi,  gibi bir sürü soru aklınızı karıştıracaktır.

Öncelikle şu markaları bir kenara bırakarak hangi tür peynirden almalıyım sorusuna değinelim. inek koyun keçi arasında yapılabilecek en doğru seçim tabiki de keçi peyniri  olacaktır. Neden mi ? Şöyle birkaç neden sıralayalım ;

  • inekler ve koyunlar önüne gelen her yemi yerken keçiler doğadaki tatlı bitkileri meyveleri v.s yiyorlar. Yani Daha doğal besleniyorlar diyebiliriz.
  • inek ve koyun sütündeki bakteri miktarı keçi sütünden çok daha fazladır.
  • inek sütünü sağımdan sonra kaynatmadan içemezsiniz. Fakat keçi sütünü sağımdan hemen sonra içebilir hatta bebeğinize içirebilirsiniz.
  • Keçi sütü veya türevleri peyniri v.s . Anne sütüne daha yakın besinler
  • Keçi sütü ve peynirinin mide asiti dengeleme, astım alerji, sindirim sistemi rahatsızlıkları, hazım sorunları, cilt hastalıkları, bebek egzemaları, varis ve buna benzen birçok sağlık sorunlarına iyi geldiği doktorlar tarafından söylenir.

Piyasa da yüzde yüz keçi sütü bulmak zordur. Mutlaka karışım bulunur.  Keçi yetiştiriciliği zahmetli ve sütü az olduğu için pahalı bir peynir türüdür. Ama sizin bebeğiniz en iyisini hakediyor. Zaten Fazla tüketmedikleri için bütçeyi çok zorlamazlar. Kendinize 1 kalıp inek peyniri alıyorsanız, bebeğinize de yarım kalıp keçi peyniri alabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.