Templates by BIGtheme NET
Anasayfa / Konu Dışı / Mobil Cihazlar / 2. El Telefon Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

2. El Telefon Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Gün geçtikçe teknoloji ilerliyor, ilerledikçe de teknolojik eşyaların fiyatı da artıyor. Telefonlar şüphesiz bizlere bir çok kolaylık sağlıyor ama fiyatları da git gide yükseliyor ki bu fiyatlar 4 bin tl ye kadar çıkmış bulunmaktadır. Bu durumda çoğu insan için daha ucuz telefonlara yani daha düşük telefonlara yöneltmekte yada pahalı telefonların 2. el modellerine yöneltmektedir. telefonu orta düzeyde sıfır alabileceğiniz cihaza vereceğimiz para yüksek düzeyde ve 2.el cihaz parasına eşit gelebiliyor bu da 2.el telefonlar için talep yaratıyor. Ama 2.el telefonları alırken dikkatli olmamız lazımdır çünkü önceki sahibinin nasıl kullandığını bilmiyoruz.

question-man

-Telefon almadan önce nasıl bir şey alacağımızı düşünmemiz lazım yani ilk önce önceliklerimizi belirlemeliyiz. Öncelikten kastım telefonu arama yapmak için mi oyun oynamak için mi fotoğraf çekmek için mi gibi şeyleri belirlemeliyiz.

-Önceliklerimizi belirledikten sonra ise bütçemizi belirleyelim ve elimizden geldiği kadar bütçemizi yükseltelim ki kaliteli bir telefonumuz olsun.

 

-Telefon alırken garantisine önem verelim garantili olanları almaya çalışalım.

-Mümkünse almaya giderken yanımızda anlayan birini götürelim eğer anlayan birini bulamazsanız bile yanınızda mutlaka biri olsun fikir belirtsin.

-Almaya gittiğiniz telefonu test edin sadece dış görünüşüne bakmayın kamerasını test edin müzik açın sesini kontrol edin hatta hattınızı takıp arama yapın ahizesi mikrofonu çalışıyor mu diye bunları yapma sebebi ise genellikle böyle arızası olan telefonlar satılıyor dikkatli davranın.

sahibinden-ev-alirken-nasil-pazarlik-yapilir_646x340

-Telefonu test ettikten sonra kasasına bakın çiziklere kavramalara bataryasına unutmayın ki dış görünüşünü öne sürerek pazarlığı daha iyi yapabilirsiniz.