Templates by BIGtheme NET
Anasayfa / Konu Dışı / Mobil Cihazlar / Telefon Isınma Nedenleri ve Çözümleri

Telefon Isınma Nedenleri ve Çözümleri

Hepimizin ortak sorunu olan telefonların ısınmasıdır. Bir çoğumuz bu sorundan yakınıyor çünkü tüm telefonlarda ısınma sorunu oluyor bu genellikle telefonu aldıktan bir sene sonra ısınmaya başlıyor. Genelde telefon 1 sene de yıpranmaya başladığı için karşımıza ufak tefek sorunlar ortaya çıkarmaya başlıyor. Ortaya çıkan bu sorunların çoğu önemsiz oluyor ama ısınma gibi sorunlar rahatsız edici boyutlara ulaşıyor. Telefonların ısınmasının bir çok sebebi bulunmaktadır ama en önemlisi telefonlarımız hayatımızın yapı taşı haline dönüştüğü ve elimizden hiç bırakmadığımız için oluyor.

Telefona her geçen gün yeni yeni uygulamalar yüklüyoruz ve ne kadar çok uygulama yüklersek arka planda da o kadar çok uygulamanın çalışması demektir bu hem batarya kullanımının artmasına ve de telefonumuzun ısınmasına sebep oluyor.

Genelde telefon ısınmaya başladığında bataryanın eskisi kadar uzun gitmediğini fark ederiz bunun temel sebeplerinden biride telefonu şarjda kullanmamızdır. Telefonu şarjda kullanırken bir yandan doldururken bir yandan da boşaltacağı için bataryaya fazla yüklenecektir. Yeni nesil telefonlarda li-on pil kullanılmakta bu pil daha dayanıklı şarjda kullanımda bir şey olmaz şarj dolunca akımı kendisi kesiyor diyeceksiniz de yinede fazla şarjda kullanınca telefonu bataryanın yavaş yavaş azalmaya başlayacak.

Telefonun ısınmasını azaltmak için :

-Sürekli telefona gereksiz şeyler indirip silmeyin

-Bilmediğiniz uygulamaları indirmeyin

-Batarya uygulamaları yada hafıza boşaltma uygulamaları indirmeyin

-Telefonu zorunlu olmadıkça şarjda kullanmayın

-Bataryayı doldur boşalt şeklinde kullanın

-Bataryanızı 1 yada 2 yılda bir değiştirin

Bunlar gibi kolay yöntemlerle bu sorunu çözebilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*