Templates by BIGtheme NET
Anasayfa / Konu Dışı / Mobil Cihazlar / Telefondan nasıl ekran videosu çekilir ?

Telefondan nasıl ekran videosu çekilir ?

Çoğunluğumuzun kullandığı android telefonlar bizim için çeşitli özellikler sunuyor. Telefonumuzun bize sağladığı özelliklerden biriside  telefonumuzun ekran resmini aldığımız gibi videosunu da çekebilme imkanını sağlıyor. Ekran videosunun çekilebilmesi birçok konuda fayda sağlayabiliyor örnek vermek gerekirse telefondan oynadığımız oyunları kayıt edip internete yükleyebiliriz yada telefon ile ilgili yaptığımız işlemleri kayıt edip arkadaşlarımızla paylaşma fırsatını sağlıyor.

Peki nasıl ekran videosu çekebiliriz ?

Ekran videosu çekme için çeşitli uygulamalar vardır ama bazı telefonlarda kendinden olabiliyor. Ekran videosu için Play Store de ki herhangi bir uygulama işimizi görür ama dikkat etmemiz gereken bir husus var o da android sürümünüz 5.0 ın altındaysa bu uygulamaları çalıştırmak için root atmanız gerekmektedir. Ekran videosunu çekmek için Play Store da bir sürü uygulama vardır seçerken dikkatli olmakta fayda var. Güvenilir gibi dursa da Play Store da ki uygulamalarda da virüs olabilir ben size denediğim ve kullandığım bir kaç uygulamayı konunun altında ismini yazacağım.

Ekran videosunu çekmeden önce mutlaka uygulama ayarlamalarını yapın ki çektiğiniz video boşa gidip yenisini çekmek zorunda kalmayın. Oyunların yada tam ekran olan uygulamaların videosunu uygulamayı başlattıktan çekmeye başlatın yoksa çektiği video küçük gözükecektir. Tam ekran olmayan uygulamaları çekeceğiniz zaman bu sorun ile karşılaşmayacaksınız. Çektiğiniz videoları dikkatlice inceleyip sonra birilerine izletmeyi yada internete yükleme yapmanızı tavsiye ederim.

Ekran videosu çekmek için önerdiğim programlar :

Normal işlemlerde: Az screen recoder

Oyun videosu için: Mobizen

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*