Templates by BIGtheme NET

Mouse (fare) beceri oyunu

Bilgisayar ile ilk defa tanışan yada, mouse kullanma becerisini henüz edinmemiş olan çocukların, çift tıklama, sağ tıklama ve sürükleyip bırakma gibi alışkanlıkları bu eğlenceli oyun ile pekiştirilir.  Oyun toplamda 3 bölümden oluşmaktadır bu bölümler sırasıyla ;

  1. 1 den 10 sayısına kadar olan sayılara sırasını bozmadan çift tıklamak. ( her açıldığında sayılar farklı yerlerde karışık olarak geliyor). 10 adet sayıya çift tıklama için verilen toplam süre 15 saniye.
  2. Kırmızı renkteki toplara farenin sol tuşu ile yeşil renkteki toplara sağ tuşu ile tıklamak. verilen toplam süre 10 saniye.
  3. Donanım parçalarını donanım kovasına, yazılımları ise yazılım kovasına sürükleyerek atmak. Verilen süre 20 saniye.

OYUNU BAŞLAT

Oyunun Exe versiyonunu indirmek isteyenler aşağıdaki linkten indirebilir.

OYUNU İNDİR

Fareyi Doğru bir şekilde kullanmak 

Fareyi doğru ve rahat tutma şeklini mutlaka öğrenin. Avuç içinizin merkezini farenin üzerine yerleştirin. Bu sırada bağlantı kablosu öne doğru dönük olmalıdır. Bileğiniz mutlaka masanın üzerinde dursun. işaret ve orta parmaklarınız iki fare tuşunun üzerinde olsun. Diğer parmaklarınızı ise fareyi tutmak için kullanın. Elinizi ve parmaklarınızı kesinlikle kasmayın, serbest bırakın. Aksi taktirde kramp şikayetlerine maruz kalabilirsiniz.

Düşünün ki çalışmakta olan bir bilgisayarın karşısında oturuyorsunuz ve fareniz de bilgisayara bağlı. Her şeyden önce, bilgisayarın farenin varlığından haberdar olup olmadığını kontrol edin. Fareyi, fare pad’i üzerinde hareket ettirin.

Eğer ekrandaki küçük ok, yani işaretçi hareketinize cevap veriyorsa bilgisayar fareyi algılamış demektir. Yani artık farenizle istediğiniz her türlü işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Fareyi tuttuğunuz elinizin rahat bir konumda olup olmadığını kontrol edin. Bileğinizin masa üzerinde olması çok önemlidir. Bu sayede bileğinizle bir eksen oluşturur ve el hareketlerinizi daha rahat kontrol edebilirsiniz.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.