Templates by BIGtheme NET
Anasayfa / Teknoloji / inceleme / Aliexpress ‘ den cep telefonu alınır mı ?
aliexpress

Aliexpress ‘ den cep telefonu alınır mı ?

Bu soruya doğru kişiden alınırsa tabiki alınmasında bir sakınca yoktur diyebiliriz. Zira herkesin korktuğu gümrükten geçememe gibi birtakım tereddütler bazı satıcılar tarafından bertaraf edilmiştir. Bizzat tecrübe etmiş biri olarak bunu gönül rahatlığı ile söyleyebilirim. Doğru satıcılardan örnekler vermeden önce nasıl bir uygulama ile gümrükten geçtiğini belirtelim.

Satıcı aldığınız cep telefonu birkaç parça halinde ve birkaç kargo ile gönderiyor. İşin bütün özeti bu. Her bir parçanın paket açıklaması genelde telefon yedek malzemesi olarak tanımlanıyor. Fiyatını da ona göre düşük makul gösteriyor pakette. Hal böyle olunca da gümrükten geçmeme gibi bir problem kalmıyor. Böylelikle telefona Türkiye fiyatından yaklaşık 3 te biri kadar bir fiyat ödüyorsunuz.  Telefonları bu şekilde gönderen satıcılara birkaç örnek verecek olursak ;

Şunu da  söylemekte fayda var. Her aradığınız telefon modelini bu şekilde bulamayabilirsiniz. Genellikle belli başlı modeller satılıyor.

Bu anlattıklarımız bizzat denemiş olduğumuz tecrübemizdir. Bu tip alışverişten doğacak her türlü problem size aittir. Neticede her işin bir riski vardır binde birde olsa. Herkese iyi alışverişler dilerim.

2 yorum

  1. Güzel bi konuya değinmişsin. Başka satıcı yokmu?

  2. Peki iphone 6 s almak istesek garantisi varmi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.