Templates by BIGtheme NET
Anasayfa / Teknoloji / inceleme / Bitbaks (beatbox) tasarım stüdyosu
beatbox bitbaks editörü
beatbox bitbaks editörü

Bitbaks (beatbox) tasarım stüdyosu

Herkese merhabalar. Halk arasında bitbaks (beatbox) denilen yani  ağız ile farklı sesler çıkararak müzik yapan ve bu müziklerden hoşlananların çok seveceği bir beatbox editörünü bu yazımızda size tanıtmak istiyorum.
Beatbox yapamayanlar bu editör sayesinde birkaç tıklama ile çok eğlenceli müzikler tasarlayabilir.
Incredibox, 2009’da “So Far So Good” adlı şirket tarafından kurulmuştur.Üç fransalı genç tarafından kurulmuştur.     Ollan menajer, Romain grafik dizaynı, Paul ise ses ile uğraşıyor. Kazandığı dört ödül vardır.Bunlar;

THE LOVIE AWARDS,   www.szday.org    Rewards                                                                                                                                                                                     THE FWA AWARDS  THE MFWA AWARDS

Toplamda 4 tane ödülleri vardır. Ayrıca M&M’s şirketi’de Incredibox’a benzer bir çalışma yapmıştır.

Incredibox’un tam olarak 5 sürümü vardır. Hepsi ayrı yıllarda, ayrı kalitede, ayrı beat’ dedir.

The Original (v1): Tam olarak 2009 tarihinde çıkmıştır.Kaliteler fazla iyi olmasa da sesler gayet iyiydi.       Ayrıca oynadığımız karakterler incredibox ekibinden olan Paul’a benzetilmiştir.

Little Miss (v2) : Tam Olarak 2012 de çıkmıştır. Bu sefer hiçkimseye benzetilmemiştir. Bu sürümü Incredibox’un devrim yaratmasına sebep olmuştur.Kalite bu sefer 2012’ye göre harikaydı.Sesler daha iyiydi.

Sunrise (v3) : Tam olarak 2013’de çıkmıştır.Bu sefer oyundaki combo’lar dahada gelişmiştir.Oyundaki yeni karakterler,sesler,yankılar ve grafikler beklendiğinden daha iyi çıktı.Bundan sonra ise M&M’s şirketide Incredibox ekibinden izin alarak kendi Incredibox oyununu kurmuştur.

The Love (v4): 2014’de çıkmıştır. Hala grafikler iyidir ve fazla değişiklik olmamışdır.

Brazil (v5) : Oyun sadece Apple’ın ürünlerinde çalışıyor. Android’e veya PC’ye yüklemek için emulator kullanmak gereklidir.

Incredibox adlı siteye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz;
http://www.incredibox.com/

Ben beğendim arkadaşlar eğer fazla müzik tutkunuysanız bu siteden girip istediğiniz gibi şarkı yapabilirsiniz. Büyülü bir beatbox dünyası sizi bekliyor!

Umarım konumu beğenmişsinizdir. Yorumlarınızı esirgemeyi unutmayın :D. Size faydalı olabildiysem ne mutlu bana.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.