Templates by BIGtheme NET
Anasayfa / Teknoloji / Programlama dilleri / Kodlama / Scratch Diyalog Animasyonu

Scratch Diyalog Animasyonu

Scratch,bir web tabanlı programlama dilidir. Öğrenci ve eğitmenlerin oyun ve animasyonları kolaylıkla hazırlamasını sağlayan bir araçtır.

Kukla

  • Ben Kedi ve Gobo’yu kullanacağım

Sahne

  • İstediğiniz sahneyi kullanabilirsiniz.

Kodlar

  • Yeşil bayrak tıklanıncayı alın. Altına ilk kimi konuşturmak istiyorsanız  2 saniye de komutunu kullanın.Karşı tarafın doğru zamanda cevap vermesi için yeşil bayrak tıklanıncayı alıp 2.5 saniye bekle koyun.Altına 2 saniye de komutunu koyup içine istediğiniz bir şeyi yazın. Aynı Kişi art arda konuşacaksa 2 saniye de komutunun altına 0.5 saniye bekle komutunu koyun. 2 saniye de komutunu da onun altına koyun.Karşı tarafın doğru cevap verebilmesi için bu sefer 4.5 saniye bekle komutunu koyun.Unutmayın karşı tarafa ne kadar 2 saniye de komudunu kullanırsanız 2 ile çarpın ve 0.5 ekleyin.Bu sayede karşı taraf doğru zamanda cevap verebilcektir.

Umarım işinize yaramıştır daha önceki yazıya gitmek için  http://www.konuyabak.com/teknoloji/scratch-su-alti-animasyonu.html adresine tıklayın.Kendinizi daha fazla geliştirmek için Scratch ile alakalı kendiniz bir şeyler yapmayı deneyin internetten başka şeylere bakın vs. 😀 .

Komut

Kedi’nin Kodları

Gobo’nun Kodları

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.