Templates by BIGtheme NET
Anasayfa / Teknoloji / TeknoHaber / Nedir bu Bitcoin ?

Nedir bu Bitcoin ?

Gelişen teknoloji ile her şey sanal ortama dökülmüş durumda bunlar arasına para birimleri de girmiş bulunmaktadır. Son zamanlarda duyduğumuz Bitcoin de sanal para birimlerinden hatta en değerli para birimi diyebiliriz. En değerli para birimi dememizin sebebi ise 1 Bitcoin yaklaşık olarak 18.000 TL civarına denk gelmesidir.

Bitcoinin tarihçesine değinirsek tarihi 2008 yılına dayanıyor. 2008 yılında deneme amaçlı oluşturulan bu para birimi Satoshi Nakamato tarafından oluşturulmuştur. Bitcoinin bu kadar değerli olmasının sebebi ise bu para değerinin sanal olması ve bu yüzden izi sürülemez olması yanı kullandığımız paralar gibi üstlerinde seri numarası yok izi sürülemiyor. Bitcoin izi sürülemediği için genelde yasa dışı işlerde kullanıldığını açıkça ortaya koyuyor.

  Bu para biriminde diğerlerinden ayıran önemli özelliklerden birisi de paranın üretilebilecek maksimum limiti olması bu yüzden Bitcoin her geçen gün değerine değer katıyor.

Bitcoin ne kadar sanal para birimi olsa da istenildiği taktirde madeni para şeklinde alabiliyorsunuz

 

 

Son zamanlarda Bitcoin için değişik bir kazanma yöntemi ortaya çıkıyor ve bu işleme madencilik deniyor. Madenciliğin temel amacı eskiden kazma kürekle altın bulmak için kazı yapılırdı para sanal olunca madencilik de sanal oluyor ama bazı şeylerde değişiyor artık kazma kürek yerine ekran kartları maden yerine de özel internet havuzları kullanıyor .

Madenciliğin asıl amacı bilgisayarların yapamayacağı özel bilgisayarların bile zorlanarak yaptığı işlemleri yüzlerce bilgisayara dağıtarak zamandan ve maliyetten tasarruf etmek ve bu sayede yeni bir para kazanma yolu da ortaya çıkarttı.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.