Templates by BIGtheme NET
Anasayfa / Teknoloji / Yazılım Rehberi / Ücretsiz hosting e wordpress kurulumu

Ücretsiz hosting e wordpress kurulumu

Bu yazımızda sizlere ücretsiz bir hosting e nasıl wordpress kurulur bunu anlatmaya çalışacağım. İlk başta wordpress destekleyebilecek özelliğe sahip olmalı yani ;

  • Minimum php 5.4 versiyonuna sahip bir linux server olmalı
  • MyISAM ve innoDB varsayılan sorgulama motoru ile çalışan MySQL veri tabanına sahip olmalı.

Byethost veya 000webhost   en çok tercih edilen ücretsiz hosting hizmeti. Ben size byethost kullarak yapacağım. Ücretsiz olmasına rağmen reklam çıkmıyor. Şimdi byethost tan nasıl bir hosting alabiliriz bunu aşağıdaki interaktif fotoğrafı adım adım uygulayarak alalım.

Artık bir hosting sahibi olduk son aşamada da görüldüğü gibi. Web sitemizin adresi http://konuyabak.byethost7.com dir. son şamada çıkan bu bilgileri bir yere not etmenizi tavsiye ederim.

Şimdi bu hostingimizin paneline girip bir veri tabanı oluşturalım. Bunun için izlemeniz gereken adımlar aşağıdaki interaktif fotoğrafta adım adım gösterilmiştir. Tek tek uygulayabilirsiniz.

Sıra geldi wordpress in güncel paketini hostinge atmaya. Bu işi filezilla gibi ftp yazılımları kullanmak yerine cpanelden atmanızı tavsiye ederim daha pratik ve kolaydır bence. Bu işi yapmak için izlemeniz gereken adımlar içinde aşağıdaki interaktif fotoğrafı izleyebilirsiniz.Şimdi sıra geldi en kolay aşamaya. Kurulum aşaması WordPress script ini kurmak diğer rakipleri olan cms scriptlerine göre çok daha pratik ve kolay. Burda kurulumda bilmeniz gereken veri tabanı adı, veri tabanı kullanıcı adı ve şifresi. Bunları biliyorsanız ki ilk adımda veri tabanı oluşturmuştuk. oradaki bilgileri buraya yapıştıracağız. hepsi bu kadar. interaktif resimli anlatımı adım adım aşağıdan takip edebilirsiniz.

3 yorum

  1. Çok güzel anlatmışsınız hocam elinize sağlık

  2. Hocam cok tesekkur ederim sayenizde bir
    web sayfasina sahibim

  3. Uzun zamandır araştırmasını yaptığım bu konu üzerine artık tarafınızdan bilgi sahibi oldum diyebilirim. Konu hakkında ki açıklayıcı paylaşımınız için teşekkür.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.