Templates by BIGtheme NET
Anasayfa / Konu Dışı / Karşılaştırmalar / Bebekler için en sağlıklı ayakkabı ?

Bebekler için en sağlıklı ayakkabı ?

Bebeğinizin ilk adımları atmaya başlamasıyla patik kullanımından ayakkabı kullanımına geçmeye başlayabilirsiniz. Peki bebeğinize ayakkabı seçerken hangi ayakkabıyı seçmelisiniz ? Bebeğiniz için en sağlıklı ayakkabı  nasıl olmalı ?

Bir kere bebeğinize ayakkabı seçerken şık ve güzel ayakkabı yerine sağlıklı bir ayakkabı almak daha mantıklı olacaktır. Şunuda en başta belirtmekte fayda var. Bebeğiniz ilk defa yürümeye başladığında evde halı v.s gibi yumuşak yerlerde, sıcak kum gibi yüzeylerde yürürken ayakkabı giymemesinde bir sakınca yoktur. Hatta böyle yerlerde ayakkabısız yürüyüp ayaklarının altında yerle temasını hissetmesi yürümesi açısından ona daha çok güven verecektir. Bu sayede yürümesi kolaylaşacaktır. Yerin sıcaklığı temizliği ve düzgünlüğü konusunda bir tereddütünüz olduğunda devreye işte o doğru bir şekilde seçtiğiniz ayakkabıları geliyor.

Bebeğinize nasıl bir ayakkabı seçmelisiniz ?

  • Hafiflik :  Bebeğiniz ayakkabının ağırlığını hissetmemeleri gerekir. Ayağında yokmuşcasına hafif ama aynı zamanda sağlam olmalı. Ağır olan ayakkabılar bebeğiniz için bir yük olacağından ayakkabısı çıkarmak isteyecektir.
  • Esneklik :  Ayakkabı çok esnek olmalı. Yürürken o küçük ayaklarının kıvrımlarına ayakkabı kolaylıkla uyum sağlayıp bükülmeli.
  • Hava alması: Bebeklerin ayakları ayakkabı içerisinde çabuk terlerler. Gözenekli hava alan terletmeyen bir ayakkabı seçmek daha iyi olacaktır.
  • Kaymayan taban : Bebekler ilk yürümede sık sık düşerler.  Bu düşmeleri aza indirmek için ayakkabı tabanlarıda kaymayan yere tutunan kaliteli bir malzemeden yapılmış olmasına dikkat edin.
  • Desteklilik :  Ayakkabının konçları yani boğazları yüksek olmalı. Bu sayede bebeğinizin ayakları bileklerinden destekleneceğinden burkulma gibi küçük kazaları da önlemiş olursunuz.

Ayakkabı deyip geçmeyin. Bebeğiniz için ayakkabı çok önemlidir. Ucuz ne olduğu bellisiz merdiven altı üretim ayakkabılar yerine markalı ama aynı zamanda da yukarıda bahsettiğimiz ortopedi koşullarını sağlayan ayakkabılar seçin. Bebeğinizle size sağlıklı, mutlu bir ömür dileriz…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.