Templates by BIGtheme NET
Anasayfa / Konu Dışı / Mobil Cihazlar / Telefon bataryası nasıl uzun süre dayanır ?

Telefon bataryası nasıl uzun süre dayanır ?

   Son zamanlarda hayatımızın ayrılmaz parçası arasına telefon da girmiştir. Telefonların hayatımız için önemli bir yer kapsamasında gelişen teknoloji ile gelen sayısız özellikler. Telefonlarımızın özellikleri arttıkça azalan tek şey batarya kullanımı oldu. Telefon hayatımıza öyle bir girdi ki dışarıya çıkarken havanın durumu yerine bataryanın durumuna bakar olduk. Eskiden hafta boyunca tek sarj ile kullanılan telefonlar yerine tek şarjla günü çıkaramayan telefonlar oldu.

 

 

batarya-kapasiteleri

Telefonlarımızın şarjının büyük kısmını arka planda çalışan uygulamalar, ekran parlaklığı ve internet kullanımı harcıyor. Akıllı telefonlarımızın internetle sağladığı bir çok faydası var bataryamız daha geç bitmesi için bu faydalardan mahrum kalmayı hiçbirimiz istemeyiz o yüzden interneti kapatmak iyi bir yöntem olmayacak. Telefonun ekran parlaklığını hep kısık kullanmaya çalışsak ekranı çoğu zaman göremeyeceğiz bu yüzden bu yöntem pek iyi değil. Telefonumuz bizim haberimiz olmadan uygulamaları arka planda çalıştırır bunlar bir bakınıyım diye girdiğimiz sosyal medya uygulamaları ve oyunlar olmaktadır. Bu uygulamaların çoğunu kapatmak zordur ve sürekli kapatmak can sıkıcıdır ama bu kapatma olayını yapan uygulama bizim yerimize bu işin yapabilir. 

maxresdefault     Greenify uygulaması telefonumuzda bizden habersiz çalışan uygulamaları kapatıp batarya süresini arttırır. Arka planda çalışan uygulamalar internet kullanıyorsa internet kullanımından da tasarruf etmemizi sağlayacaktır. İndirmesi kurması ve kullanması gayet basit bir uygulamadır Play Store da kolayca bulup indirebiliriz

 

 

 

 

Uygulamayı açtığımızda bizi bu sayfa karşılayacak sağ alttaki + simgesine tıklayıp uygulama sayfasını açacağız ve kapatılmasını seçeceğimiz uygulamaları seçeceğiz

 

 

 

 

 

 

Kapatılmasını istediğimiz uygulamaları seçtikten sonra sağ alttaki simgeye basarak uygulamaları kapatmasını sağlayacağız böylelikle uygulamalardan çıkar çıkmaz  kapatılacaktır.

 

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.