Templates by BIGtheme NET
Anasayfa / Konu Dışı / Püf noktasi / Kombiye su gelmiyor
kombi su almama problemi
kombi su almama sorunu

Kombiye su gelmiyor

Kombilerin altında su doldurma musluğu bulunur. Bu musluğu çevirerek kombiniz de bulunan analog yada dijital basınç yani bar göstergesi normalde yükselir. Eğer musluğu açmanıza rağmen yükselmiyorsa bunun iki nedeni olabilir.  Ya şehir şebeke suyunun basıncı düşük yada su doldurma musluğunun contası arızalı olabilir.

Kombinizin su almasındaki en önemli yardımcı parça doldurma vanasıdır. Doldurma vanası tıkanık ise kombi suyu içeri almaz.  Su almama problemine en çok kombinin sık kullanılmadığı alanlarda rastlıyoruz. Nadiren kullanılan kombilerde tıkanıklık sebebiyle , kombi ısınmaz.

Kombiler; şebeke suyuna göre görevlerini yerine getirirler. Şebeke suyunun basıncı yeterli düzeyde değilse , kombi suyu alırken zorlanabilir. Bu da suyun kombiye girmesini zorlaştırır. Su şebekenizin basıncı düşük ise tesisatçı bir uzmandan yardım istemeliyiz,  kendi kendimize çözmeye çalışmamalıyız.

Kombide bulunan su göstergelerinin bozulması nedeniyle kombi ihtiyacı olan suyu almaz veya az alabilir.

Kombiye bağlanan su tesisatına su gelmiyor olabilir. Böyle bir problem de kendi başınıza tamir etmeye kalkmayın, sevise bildirin, sevis size problemi büyümeden çözecektir.

Alıntı yapılmıştır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.