Templates by BIGtheme NET
Anasayfa / Teknoloji / Çözüm yolu / Akıllı tahta hiç açılmıyorsa

Akıllı tahta hiç açılmıyorsa

Akıllı tahtanızın açma düğmesine bastınız bip sesini alıyorsunuz fakat hiç açılmıyorsa büyük ihtimalle güç kartı denen kartı bozulmuş olabilir. Bu durumda Vestel Fatih Projesi Yetkili ana servisini arayıp arıza kaydı oluşturun. Tahtanın düğmesine basılmasına rağmen hiç açılmadığını söyleyin  Servisin Numarası 444 75 55 dir.  Servis sizin bölgenize bakan Şube servisinden bir ekibi okulunuza en yakın zamanda gönderecektir.

Servis yanında malzemelerle gelecektir. Akıllı tahtanızı olduğu yerde sökerek arkasını çevirip aşağıda videoda görüldüğü gibi güç kartını değiştirecektir. Diğer BTR arkadaşlardan edindiğim bilgilere göre Faz 2 lerde bu problem sıklıkla olabiliyormuş. Servisin getirdiği güç kartı üzerinde bulunan güç kartının daha sonra çıkan versiyonu. Yani Bu kronik problemi bir daha çıkarmayacak cinsten.

Akıllı Tahta kilitleri garanti kapsamına giriyor mu ?

Gelen servis ekibine tahta kilitlerinin bazılarının bozulduğunu bunun garanti kapsamına girip girmediğini söyledim . Bir defaya mahsus olmak üzere bozulan kilitleri değiştiriyoruz dedi ve bozuk olan kilitlerimizi değiştirdi.

3 parçalı akıllı tahta kızağın da sıklıkla görülen mekanik arıza

Bazı sınıfların boy ve ölçülerinden dolayı 3 parça beyaz tahta kızaklı akıllı tahtalar takıldı. Ancak bu kızak sistemleri kısa sürede bozuldu. Tahtayı kilit topuzundan tutup çekme durumunda ortadaki beyaz tahta kilit topuzundakinden ayrılarak tekrar açılamaz hale geliyor. Servisteki ekibe bu problemi de yaptırdım. Ancak onlar gittikten 1 -2 hafta sonra aynı problem tekrar etmeye başladı. Yani akıllı tahtanın 3 parçalı kızaktan oluşması pekte kullanışlı ve sağlam bir sistem olmamış.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.